Treći program Radio Beograda emitovaće u emisiji “Naučni skupovi” odabrana izlaganja sa nedavno održanog naučnog skupa “Angažovana estetika”.

Šesto emitovano izlaganje u ovom ciklusu biće izlaganje Nikole Tanasića pod nazivom “Namenska estetika – odbrambene primene primenjene umetnosti”, koje će biti emitovano u petak, 23.07.2021. godine.

Urednica ovog ciklusa je Tanja Mijović. Emisija je najavljena i na zvaničnoj stranici Radio Televizije Srbije, a možete je poslušati na ovom linku:

Godišnji skup Estetičkog društva Srbije sa ovogodišnjom temom “Angažovana estetika” održan je u prostorijama Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka u Beogradu od 20. do 22. maja 2021. godine.