Članovi Upravnog odbora Estetičkog društva Srbije Divna Vuksanović, Vlatko Ilić i Dušan Milenković učestvovali su u godišnjem simpozijumu Hrvatskog filozofskog društva sa ovogodišnjom temom “Bibliozofija – knjiga u filozofiji i filozofija knjige”, koji je održan u Zagrebu od 24. do 26.11.2022.

Njihovim izlaganjima bila je posvećena celokupna sesija “Mediji, estetika, umjetnost” tokom poslednjeg dana skupa. Ovo su teme koje su članovi Upravnog odbora izložili u toj sesiji:

“Medijatizacija filozofije: od knjige do spektakla” (Divna Vuksanović)

“Šta čini knjigu estetičkom? Estetika u romanu Doktor Faustus” (Dušan Milenković)

“Arhive, repertoari i novi mediji” (Vlatko Ilić)

Predstavljamo vam fotografije sa ovog skupa. Autori fotografija su Ivana Percl, Divna Vuksanović i Dušan Milenković.