Seminar za društvene nauke Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu organizuje nacionalni naučni skup „Egzistencija i stvaralaštvo” u čast svom nedavno preminulom članu, uvaženom profesoru prof. dr Sretenu Petroviću.

Skup će se održati 25. i 26. maja 2023. godine na Filološkom fakultetu u Beogradu. Tematske oblasti Skupa su: kulturologija, komunikologija, filosofija, estetika, književnost, psihologija umetnosti, etnologija i srpska mitologija.

Program Skupa obuhvata usmena saopštenja (tematski klasifikovana).
Trajanje izlaganja ograničeno je na 15 minuta, odnosno, predviđeno je 10 minuta za izlaganje i 5 minuta za pitanja i diskusiju.

Rezime rada možete poslati na adresu seminar@fil.bg.ac.rs do 10. aprila 2023. godine.

Rok za obaveštenje o prihvatanju: 30. april 2023. godine
Rok za slanje finalne verzije rezimea (ukoliko je potrebno): 10. maj 2023. godine.

Rezime treba pripremiti na sledeći način:

* Naslov rada treba da bude maksimalne dužine 150 karaktera.
* Sažetak treba da ima od 1500 do 2500 karaktera, sa proredom (ne računajući naslov rada, imena autora, afilijacije i ključne reči) i napisan fontom Times New Roman, veličine 12.
* Na kraju sažetka treba navesti do pet ključnih reči.
* Potrebno je navesti imena i afilijacije svih autora, kao i kontakt imejl prvog autora (kome će nakon uspešne prijave stići imejl sa potvrdom prijema).

Planirano je da radovi saopšteni na Skupu budu objavljeni u celosti u tematskom broju časopisa Anali Filološkog fakulteta, koji je za 2022. godinu kategorisan kao M51.