Estetičko društvo Srbije tradicionalno organizuje decembarski naučni skup, koji će se  održati 15. decembra u Zavodu za proučavanje kulturnog razvitka u Beogradu (Rige od Fere br. 4). Tema skupa je “Estetske emocije. O emocionalnoj komponenti estetskog doživljaja”.

Program skupa “Estetske emocije. O emocionalnoj komponenti estetskog doživljaja”
:

11h OTVARANJE SKUPA – prof. dr Nebojša Grubor

Prva sesija

11:15h NEBOJŠA GRUBOR – „Estetski stav, estetski doživljaj i estetske emocije. Analiza iz perspektive Ingardenove estetike ”

11:30h DUŠAN PAJIN – „Lepo i milosrdno – estetske emocije u slikarstvu renesanse”

11:45h DIVNA VUKSANOVIĆ – „Estetika, emocije, kultura i mediji ”

12:00h SRĐAN ŠAROVIĆ – „Tvoračka istina estetskih emocija”

12.15h UNA POPOVIĆ – „Hajdeger o estetskim emocijama: ugođaj i iskustvo umetničkog dela”

12:30h DISKUSIJA

12:55h PAUZA

Druga sesija