U Estetičkom društvu Srbije pokrenuta je sekcija “Izobraženja” koja u svojoj osnovi ima ideju da umetnici progovore iz sopstvene delatnosti, ali u teorijskom prostoru. Ideja zapravo podrazumeva promišljanje umetnosti iz umetnosti same, ali uz poštovanje teorijske strogosti i odgovornosti. Da li umetnik ostaje umetnik ili je transcendira, ulazeći u teoriju provlači se takođe kao važno pitanje koje u okviru toga treba razmotriti.

O sekciji, problemima teorije i umetničke prakse govoriće u predstojećem izdanju emisije Gozba (13. jun u 9h na Drugom programu Radio Beograda) Una Popović, potpredsednica Estetičkog društva i Srđan Šarović, profesor na Akademiji umetnosti u Novom Sadu.